CIH nokkenas en lagers controleren

  1. Onderzoek de nokkenaslagers op slijtage. Als de lagers duidelijke tekenen van slijtage of putjes vertonen of als het onderliggende lagermateriaal zichtbaar is geworden, moeten ze worden vernieuwd.
  2. Er kan een nokkenas met 0,1 mm ondermaat lagertappen zijn gemonteerd, die te herkenning van een violetkleurig merkteken is voorzien. De cilinderkop is in zo’n geval bij het voorste nokkenaslager met dezelfde kleur gemerkt.
  3. Voor revisie doel einden zijn alleen lagerbussen in een 0,5 mm ondermaat leverbaar. Dit kan alleen een motorrevisiebedrijf uitvoeren omdat de lagers met special gereedschap verwijderd en geplaatst moeten worden. De lagers moeten na inpersen op lijn geboord worden.
  4. Na het inpersen van nieuwe lagerbussen moeten de lagertappen van de nokkenas op de juiste ondermaat worden geslepen.
  5. Plaats de nokkenas voor het controleren van de slingering bij de buitenste lagertappen op V-blokken en laat een klokmicrometer op de middelste lagertap rusten, draai de nokkenas de slingering mag maximaal 0,025 mm bedragen.
  6. De nokkenas tappen mogen geen sporen van slijtage tonen, lichte loopsporen op de nokken kunnen verwijdert worden met polijstpapier of een oliesteentje. De grootste voorzichtigheid is geboden teneinde het nok profiel glad en zuiver te houden.
  7. Maak alle onderdelen goed schoon.

16N, 16S, 19NLagertappen nokkenas slijpen tot diam. MmLagers na inpersen ruimen tot diam. Mm
lager tapnummerlager tapnummer
123123
Standaard maat (produktie)48,97048,71048,46049,04548,79548,545
48,95548,69548,44549,02048,77048,520
0,1mm ondermaat (produktie)48,87048,61048,36048,94548,69548,445
48,85548,59548,34548,92048,67048,420
0,5mm ondermaat (slijpmaat reparatie)48,47048,21047,96048,54548,29548,045
48,45548,19547,94548,52048,27048,020

19S, 19E, 20N, 20S, 20ELagertappen nokkenas slijpen tot diam. MmLagers na inpersen ruimen tot diam. Mm
lager tapnummerlager tapnummer
12341234
Standaard maat (produktie)48,97048,71048,58548,46049,04548,79548,67048,545
48,95548,69548,57048,44549,02048,77048,64548,520
0,1mm ondermaat (produktie)48,87048,61048,48548,36048,94548,69548,57048,445
48,85548,59548,47048,34548,92048,67048,54548,420
0,5mm ondermaat (slijpmaat reparatie)48,47048,21048,08547,96048,54548,29548,17048,045
48,45548,19548,07047,94548,52048,27048,14548,020

6 cilinderLagertappen nokkenas slijpen tot diam. MmLagers na inpersen ruimen tot diam. Mm
lager tapnummerlager tapnummer
123456123456
Standaard maat (produktie)48,95048,70048,57548,45048,32548,20049,04548,79548,67048,54548,42048,295
48,93548,68548,56048,43548,31048,18549,02048,77048,64548,52048,39548,270
0,1mm ondermaat (produktie)48,85048,60048,47548,35048,22548,10048,94548,69548,57048,44548,32048,195
48,83548,58548,46048,33548,21048,08548,92048,67048,54548,42048,29548,170
0,5mm ondermaat (slijpmaat reparatie)48,45048,20048,07547,95047,82547,70048,54548,29548,17048,04547,92047,795
48,43548,18548,06047,93547,81047,68548,52048,27048,14548,02047,89547,770

Nokkenas 4cyl

CIH nokkenas 4 cilinderA*KRMDUA?*BH
Inlaat opent voor bdp4432342840384434?44
Inlaat sluit na odp8690887788848676?88
Inlaat hoek310302302285308302310290?312
Uitlaat opent voor bdp8472746680788470?84
Uitlaat sluit na odp4650483948444628?48
Uitlaat hoek310302302285308302310278?312
Overlappingshoek9082826788829062?92
Kleplift mm9,95110,46710,46710,467?10,4679,951???
Nokhoogte mm?6,866,86??6,866,55??7,2
Phasing gr retard1975,543????
Motoren15N 17N20N/S20E22E 19S19SH 17SC24NE16N 16S 19N 19S 19H15N 17N19US19E
* 3 nokkenas lagers ipv 4

cih nokkenas code

Nokkenas 6cyl

CIH nokkenas 6 cilinderBTKWVU
Inlaat opent voor bdp404032293020
Inlaat sluit na odp888090938487
Inlaat hoek308300302302294287
Uitlaat opent voor bdp808072777561
Uitlaat sluit na odp484050453946
Uitlaat hoek308300302302294287
Overlappingshoek788082746982
Noklift mm6,326,866,866,866,866,86
Phasing gr retard9
Motoren25E25NE28H 30H 30E 30NEC30NEC26NEC30LE C30NE 156pk

Een reactie plaatsen

Spring naar werkbalk